Цікаві місця в Україні

1. Софіївка – це найбільший дендропарк в Європі. У ньому зібрані незвичайні рослини, а садово-паркове мистецтво вміло поєднується з інженерно-технічними ідеями, втіленими в фонтанах, водоспадах і підземних річках. І все це вишукано обрамлено шикарним природним ландшафтом.
Софіївка була збудована за задумом польського магната графа Потоцького, який підніс це як подарунок своїй коханій Софії Вітт. Дендропарк вражає своєю архітектурою. На кожному кроці зустрічаються старовинні альтанки, містки і скульптури.
Дендропарк Софіївка знаходиться в Черкаській області, в місті Умань, вул. Київська, 12А .
Парк відкритий для відвідувачів з 1 травня по 15 листопада з 9.00 до 18.00


2. Асканія-Нова – це один з «100 великих заповідників і парків світу», в якому відвідувачів чекає музей під відкритим небом і даний фотосафарі.
Територія заповідника розкинулася на 11 тисяч гектарів і примикає до лісопарку зі штучними ставками і каналами. Тут зібрані більше 400 видів унікальних рослин. Сам парк займає всього 200 гектарів. За планом в центрі композиції – прекрасний ставок.
В Асканії-Нова є невеликий зоопарк з унікальною колекцією тварин: зебри, південно-американські верблюди, індійських і африканських антилоп, оленів. Також у вольєрах можна побачити птахів: африканських страусів, ему, нанду, дрохв, фазанів та багатьох інших. Між вольєрами вільно походжають павичі, які бажають ближче познайомитися з відвідувачами.
Асканія-Нова знаходиться в Херсонській області в 75 кілометрах їзди від Нової Каховки.


3. Озеро Синевир – символ Карпат і саме незвичайне і мальовниче місце західної України. Воно розташоване практично в тисячі метрів над рівнем моря. Площа водного дзеркала – 4-5 гектарів. Максимальна глибина – 22 метри. Навколо – Національний природний парк Синевир, де можна помилуватися мальовничими краєвидами. В центрі озера є маленький острів «Морське око».
Легенда свідчить про дочку багатого графа Синьо з очима синє неба, і про її коханого, пастуха Вирі, грав на сопілці неподалік від місця, де дівчина збирала квіти. Дізнавшись про любов дочки, граф наказав своїм людям убити Вира, скинувши на нього камінь зі скелі. Синь, почувши про смерть коханого, прибігла на місце його загибелі і заплакала. Так і утворилося озеро, посередині якого – верхівка того самого каменю. Вода в озері Синевир чиста і синя, як очі Сині.
Потрапити до озера Синевир можна різними шляхами. З півдня до озера веде дорога від Міжгір'я до села Слобода, а від Міжгір'я разів на день ходить автобус.


4. Хортиця – науково-дослідний і рекреаційно-освітній заповідник, на території якого – унікальні культурно-історичні пам'ятки та природні об'єкти. Тут налічується 63 пам'ятки археології.
Острів Хортиця – найбільший на Дніпрі. Його особливість також у поєднанні різноманітних природних комплексів. Між собою сусідять плавневі ліси і луки, степи, скельні відслонення, нагірні діброви, озерні комплекси і висячі болота, формують неповторну екосистему.
Тут популярний екологічний туризм, науково-пізнавальні екскурсії, спортивно-оздоровчий відпочинок, велосипедні, кінні, водні і підводні розваги, скелелазіння.
Національний заповідник «Хортиця» знаходиться в місті Запоріжжі.

5. Одеські катакомби – дивовижний підземний світ. Їх загальна довжина перевищує 2,5 тисячі кілометрів, залишаючи позаду Римські і Паризькі катакомби. У складному сплетінні рукотворних ходів і печер – свідчення численних історичних подій.
У різний час катакомбами користувалися розбійники, контрабандисти, партизани і революціонери. Часом підземні коридори впираються в справжні природні печери з унікальними копалинами і палеонтологічними знахідками.
Сьогодні Одеські катакомби приваблюють екстрималів і авантюристів усіх мастей.

6. Актовський каньйон – унікальний природний комплекс, в якому співіснують у гармонії водна і лісова екосистеми. Єдиний у своєму роді у всій Європі, він нагадує відомі американські каньйони.
Актовський каньйон долина річки Мертвовод. Його довжина – близько 5 кілометрів. Гранітно-базальтові скелі і ансамбль гранітних валунів дозволяють насолодитися унікальною природною красою. Сюди все частіше з'їжджаються любителі скелелазіння, альпінізму і екстриму.
Актовський каньйон розташований неподалік від села Актово Миколаївської області.

7. Замок в Радомишлі – один з унікальних історичних і культурних об'єктів нашої країни, про який часто незаслужено забувають. Прийнято вважати, що за замками потрібно їхати в Західну Україну. Але це не зовсім так.
Комплекс «Радомишль» розташований всього в 100 кілометрах від Києва. Тут можна оглянути автентичні інтер'єри 17-18 століть, насолодитися красою природи і рукотворних чудес, відвідати першу православну фабрику з виробництва паперу і побачити унікальні предмети мистецтва.
Замок знаходиться в місті Радомишль, по вулиці Плетенецкой 15.

8. Водоспад Шипіт – один з найкрасивіших повноводних водоспадів України. Свою назву він отримав через гучного шуму, який здалеку чується, немов шепіт.
Вода падає з 14-метрової висоти мальовничими каскадами. Особливо красивий водоспад навесні, коли тануть сніги, і восени, під час дощів та в оточенні золотого листя.
Щорічно з 1993-го року біля водоспаду проходить фестиваль Шипіт, який можна провести прямо на природі, в оточенні величного лісу та гір, з наметами і шатрами.
Водоспад Шипіт знаходиться на околиці села Пилипець, дістатися до якого можна з Ужгорода, Воловця, Міжгір'я чи Мукачевого.

9. Тунель кохання – місце, яке обов'язково приверне увагу романтиків і молодят. У народі кажуть, що тут закохані пари можуть загадувати бажання, які виразно збудуться, якщо любов чиста і взаємна. Тунель кохання сформований лісом, який тягнеться приблизно на кілометр. Довжина залізниці – 3 кілометри. Вона з'єднує село Клевань з Оржевским деревообробним комбінатом.
«Тунель кохання» знаходиться на залізниці між селищами Клевань та Оржів в Рівненській області на північному заході України.

10. Скелелазний район Дениші – місце, відоме всім альпіністам. Розташований на березі стрімкої річки Тетерів, він привертає увагу мальовничими видами. Чисте повітря навколо сприяє здоровому і корисному відпочинку на природі.
Дениші – одне з найкращих і найзручніших місць для скелелазіння в Україні. Висота обриву досягає 25 метрів. Тут обладнані різні траси для новачків і досвідчених спортсменів.
Дениші розташовані неподалік від Житомира, в напрямку Старокостянтинова, біля однойменного села.

http://stezhkamu.com
http://navkolosvitu.net.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар