Відомості про Україну



Украї́на — держава у Східній Європі та частково в Центральній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. Площа становить 603 628 км². Найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить уЄвропі, друга на європейському континенті, якщо враховувати Росію. Межує з Білоруссю на півночі, ПольщеюСловаччиною таУгорщиною — на заході, Румунією та Молдовою — на південному заході, Росією на сході і північному сході. На півдні і південному сході омивається Чорним і Азовським морями.
Україна — унітарна держава. Вона складається з 24 областейАвтономної Республіки Крим і двох міст зі спеціальним статусом:Київ — столиця та найбільше місто, і Севастополь. Україна є парламентсько-президентською республікою. Найвищим органом державної влади є Верховна Рада України, а главою держави — Президент України.
За чисельністю населення Україна посідає восьме місце у Європі. За даними останнього перепису населення, що відбувся у 2001році, в Україні проживає понад 48,4 млн осіб. З них 77,8 % становлять українці, 17,3 % — росіяни. Частка міського населення становить 67,2 %. Офіційною мовою в Україні є українська. В результаті кількасотлітнього зросійщення у східних і південних областях поширена російська мова. Більшість населення належить до християн східного обряду — православних і греко-католиків. Серед інших конфесій представлені: римо-католицизмпротестантизміслам.
Україна — промислово-аграрна країна з переважанням продукування сировини. Вона є одним з провідних експортерів деяких видівсільськогосподарської продукції й продовольства. Народно-господарський комплекс країни включає такі види промисловості: видобування корисних копалин (вугіллянафта і газ, залізна і марганцева руда), деякі галузі машинобудуваннячорна такольорова металургія, Україна є потужним виробником електроенергії. Налагоджено виробництво ракетоносіїв, супутників та обладнання для дослідження космосу. Україна є значним виробником зброї — танків, військово-транспортних літаків, зенітно-ракетних комплексів, оптичного обладнання.
Україна є одним із членів-засновників Організації Об'єднаних Націй, а також членом понад сорока міжнародних організацій.

https://uk.wikipedia.org
http://www.mts.ua/
                                                                                                                                                             

Немає коментарів:

Дописати коментар